Nasz repertuar

 

„Łódź”

Talent i sztuka mogą odmienić ten świat, świat nierzeczywisty i złudny,
bowiem tak wiele oczu już oślepiła dziejąca się wciąż wkoło nas iluzja.

Adaptacja starej tureckiej sztuki pt. „Łódź”. Akcja dzieje się na wodzie. Główni bohaterowie – Karagoz i Hacivat – pracują na łodzi i przewożą ludzi na drugi brzeg Bosforu, by udowodnić swoim żonom, że potrafią zarabiać. Bogaty młodzieniec, wiecznie przysypiający opiumista, przybyły z Afryki Arab oraz biegły w sztuce zbijania cen Żyd to tylko niektórzy z ich klientów. Każdy kurs wygląda inaczej i obfituje w różnego rodzaju niespodzianki.

„Pisarz”

Ze swoich oczu zdejmij zasłonę; w naszych słowach nauka się kryje
i nie myśl czasem, że zasłona ta jest taka jak my i jak my przeminie.

Adaptacja starej tureckiej sztuki pt. „Pisarz”. Główni bohaterowie – Karagoz i Hacivat – wynajmują pomieszczenie, w którym pierwszy z nich pisze ludziom listy. Wśród jego klientów są zakochane po uszy kobiety, drwal ze wschodniej Anatolii, przybyły znad Morza Czarnego choleryk oraz rozmiłowany w poezji bogaty młodzieniec. Karagoz stara się najlepiej jak umie, mimo że sam nie za bardzo potrafi pisać.

„Wiedźmy”

Ilekroć do naszej zasłony podchodzi dziecko małe,
staje się ona jak kwiat, na którym motyle siadają.

Adaptacja starej tureckiej sztuki pt. „Wiedźmy”. Przeniesiemy się do miejskiego parku, w którym będą dziać się dziwne rzeczy. Park będzie rozbrzmiewać zaklęciami, pojawią się w nim wiedźmy, które, dosiadając smoków oraz wielkich węży, będą latać nad drzewami i zmieniać ludzi w zwierzęta, a zwierzęta w ludzi. Czarownice do parku zwabi ludzka złość i nieporozumienie, znikną zaś, gdy nieporozumienie minie, a ludzie się ze sobą pogodzą.